Firewalking

"Granice? żadnej nigdy nie widziałem ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi..."  Wiara w siebie, pokonywanie swoich lęków i słabości to podstawa do osiągnięcia sukcesu w życiu każdego człowieka. Łatwo powiedzieć, trudniej zastosować w praktyce. Jeszcze trudniej jest uświadomić sobie tą ideę osobą borykającym się z problemami uzależnień czy będącym w kryzysie psychicznym. Warsztaty z firewalkingu, czyli potocznie mówiąc „chodzenia po ogniu”, poprzedzone odpowiednim przygotowaniem uczestników, są najlepszym sposobem na doświadczenie czegoś, co wydawałoby się nierealne. Łamiąc powszechnie przyjęte doktryny naukowe, każdy jest w stanie udowodnić sobie i innym, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Nie ma granicy, której nie byłby w stanie pokonać.

   Próba ognia może być traktowana jako forma inicjacji duchowej. Przejście po ścieżce rozżarzonego do czerwoności węgla, którego temperatura sięgać może nawet 700° C, wymaga od uczestnika pokonania strachu oraz zakorzenionych głęboko lęków. Istotne jest wytworzenie atmosfery zaufania do drugiego człowieka (w tym przypadku instruktora), który jako pierwszy udowadnia, że przejście przez ogień jest możliwe do wykonania. Odpowiednia oprawa całego wydarzenia powoduje, że emocje oraz pozytywna energia bardzo długo towarzyszą wszystkim uczestnikom. Wykorzystanie potencjału warsztatów pod kontem terapeutycznym, poprzez ich całościowe omówienie i analizę, pomaga utrwalić wśród uczestników pewność siebie i wiarę we własne możliwości.


 Pozytywne efekty, które uzyskuje się dzięki tej metodzie pracy z osobami borykającymi się z różnymi problemami cywilizacyjnymi, utwierdzają nas w przekonaniu co do konieczności jej popularyzacji. Jako doświadczeni specjaliści, przeprowadziliśmy bezpiecznie przez ogień już wiele osób. Bardzo często były to osoby młode, dzieci, które za zgodą swoich rodziców mogły zaufać i przełamać swój lęk. Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań aby to ekstremalne doświadczenie, zamienić na niezapomniane wspomnienie, które z pewnością powróci do uczestnika w chwilach trudnych. Należy jednak pamiętać, że jest to żywioł przy którym próby przeprowadzenia warsztatów przez osoby nieprzygotowane do tego, mogą skończyć się tragicznie.

Poniżej przedstawiam galerię zdjęć z kilku przeprowadzonych warsztatów. Zainteresowanych odsyłam także na stronę: www.nestinari.pl